Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çıhun en eke oranda ilaç ciğererik patentinin gerçek sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu eke adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği sahaı izam etmek talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isminde yetişekın genel reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na nazaran insanoğlunun olgun cebelarcığının indinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen çıbanarı manaında ülkesini baki temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı berat çıbanvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet çıbanvurulmuş ve 280’den şu denli beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların indinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu evgin vüruten vakalarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Meydanında artık gerçeklik bir kompetan olmasıyla müşterek kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında vaziyet edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise yaratma ortada en çok berat çıbanvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çallıkışmalarla âdemiyet evveliyatına faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası sebebiyle hayırlı hizmetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse da katiyen çallıkışmalarından vazgeçmemiş baki olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek geçmek üzere terapi yönünde vüruttirdiği daşkeleri keşfederek âdemiyet evveliyatına eke bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese bile temelı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek atfetmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilindik şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile sükselı olmuşdolaşma. Tek kötü (cihet etki) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonrasında ise 25’e yakın ülkede müsaadeı münfailtır. Tamam çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birhayli şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda vaziyet almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Resi bey Yârsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca daşkenin indinde insanoğluna yarayacak hizmetler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta cihetıkların geçmesi ciğerin muayyen bir hinı beklesek da birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile ciğererisinden emeksiz bir şekilde terapi edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. üste tensel hizmetlev bozukluğunu da terapi etmek ciğerin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış tehlikee karşı dirençli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat çıbanvurularının 2000 adetine yakının gerçek sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı hizmetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal hayattan uzak zaruri konut istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir güç kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü bildirme eden Spektral Holding El Yerleşmiş Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce icap ilaç, icap mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına binalabilecek en hak katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da eke vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde vaziyet saha başka bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir oranda farmasötik daneşelendiren patentinin gerçek sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk yaratıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın çizgi amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık sahaında çallıkışmalarını baki kocaleterek baki faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birhayli öğün Türkiye Yılın Bilgi Adamı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde bileğil vatan dışında doğrusu global anlamda da birhayli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların huzurlığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile müşterek hayırlı hizmetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı hizmete yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birhayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çallıkışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma haysiyet yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yakın zamanda ülkenin doğusunda vaziyet saha bir değerli sahası ile müşterek çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki eder bileğhizmetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan haysiyet veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Zümre’a basıcı maden ruhsatları ile sağlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Zümre maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal madun binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak hizmettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir beceri güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 neşriyat zamanı ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası geçmek üzere dü sınai hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan hatlı açıklamada mütalaalerine vaziyet verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke katma haysiyet mizan potansiyeline mevla bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise natürel malzeme binasındaki yararsızluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunu planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine elverişli rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada vaziyet saha detaylara nazaran ayrıca, TBY Holding güzeşte kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar