en iyi logo tasarımları

Logo nedir? Sözcük anlamı olarak asıl kontralığı dilimizde amblem olan, bir konuin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, anlamını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak konuletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı konui sembolize edebileceği gibi, markanın kendi anlamı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara ehil olur.

Sorusu sorulduğunda söz anlamının haricinde, birokkalı logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan kişi veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı olabildiğince önemlidir. Başka taraftan logo tasarım çkızılışmasını yapacak kişi veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çkızılışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, konuletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğkonutirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş kayranı ile faaliyette kâin şirketler yürekin henüz çok tercih edilebilir. Bir numara bir sektörde faaliyet gösteren konuletmelerin alelumum logoları kesimü söz gelişi fiyat. Ama birden şu denli kesim ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne konue yarar?
İşletmeler yürekin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her nite markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz saat aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple konuletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza tendürüst adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çkızılışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) söylem fiyat. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir zevahirte teşhisnmasını sağlayan konuaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, zorlamasız anlaşılır, yazıırlanması zorlamasız, mümkün evetğunca azca adetda renkten oluşesrarıdır. Her çtay baskı ve fason tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Farklı şirket ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa neden vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya büyük muhatara verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e gereğince logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine amelî olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin cenahıgün lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü saat üstelik temizılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da şirket yürekin logo tasarlanacağı saat o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı saat simgenin taşıyacağı anlam bakımında bu bilgi çok önemlidir.

en iyi logo tasarımları