Ancak hesabınıza temelli giriş yaratıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çallıkındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrolör sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı değmedarımaişettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde vaziyet düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriya Instagram kontaksı istediği ciğerin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahsiyet şifrenizi çiletilmek ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Son Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne günah ki çok ziyade politika bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye aslında ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değmedarımaişettirin ve çabucak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmedarımaişettiğinde yahut kullanıcı adınız değmedarımaişettiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değmedarımaişettirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmedarımaişettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmedarımaişettiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da gâh “değmedarımaişetikliği aptal allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriya saldırganlar elektronik posta adresini değmedarımaişettirdiği ciğerin sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?